top of page

Hakkımızda

Oditoryum Eleştirel Sosyal Bilimler Dergisi, Sosyoloji Mezunları Derneği’nin (SOMDER) açık erişimli ve hakemli bir yayınıdır.

SOMDER, 2007 yılında ulusal ya da uluslararası üniversitelerin sosyoloji bölümlerinden, lisans ya da lisansüstü derecesiyle mezun olan sosyologların mesleki, ekonomik, sosyal, toplumsal, kültürel sorunları ile ilgilenmek amacıyla kurulmuştur. Dernek, sosyologların nitelikli bilgi üretebilecekleri olanakları geliştirmeyi ve ürettikleri bilginin tüm topluma ulaştırılabilmesini sağlayacak araçların imkanlar dahilinde oluşturulmasını ve/veya güçlendirilmesini kendi varlık gerekçelerinden biri olarak tanımlar.

Oditoryum, SOMDER’in kurulduğu tarihten itibaren düzenlediği ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler ve yayınladığı “Sosyolojik Tartışmalar” dergisinin birikimi üzerinden yükselmektedir.

Oditoryum’ un ana hedeflerinden birisi ulusal ve uluslararası tüm indekslerde taranan bir dergi olmaktır. Bu amaçla tüm sosyal, beşerî ve idari bilimlerden hem Türkçe hem de İngilizce yayınlar yer alacaktır. Bilimsel bilgiyi kamusal olarak tanımladığı için “Budapeşte Açık Erişim Girişimi” politikalarını    benimser.https://www.budapestopenaccessinitiative.org/read/turkish-translation.

Home: Welcome

SOMDER

Rasimpaşa Mahallesi Karakolhane Caddesi No:7, 34716 Kadıköy, İstanbul

0541 478 37 39

  • Twitter
  • YouTube
  • Facebook
  • LinkedIn

Teşekkürler

Home: Contact
bottom of page